roadapple ranch

roadapple ranchroadapple ranchroadapple ranch
  • Home
  • Products
  • About
  • Services
  • Orders
  • Contact Us!
  • More
    • Home
    • Products
    • About
    • Services
    • Orders
    • Contact Us!

roadapple ranch

roadapple ranchroadapple ranchroadapple ranch
  • Home
  • Products
  • About
  • Services
  • Orders
  • Contact Us!

Products

Old Breed Beef

Fresh from the fields and delivered to your backyard barbecue!

Pastured Pork

Pork like you have never tasted before!

Chicken

Why is our chicken so good?  Raised peacefully with the wind in their feathers, our birds are happier.

Honey

We sell only Raw, Unpasteurized honey.

Product Pricing

Beef

     Price per Pound

Beef   
Lean Ground Beef  $9.50/lb. 

Beef Patties 10$/lb.   

Stew beef $10.50/lb.   

Rump Roast $13.50/lb.   

Cross Rib Roast $13.50/lb.    

Prime Rib Roast $24.00/lb.  

Blade Roast$13.50/lb.    

Sirloin Tip Roast $14.50/lb.  

Eye of Round Roast $11.50/lb. 

Brisket $12.50/lb.    

Skirt Steak 13$/lb.   

Flank Steak $16.50/lb. .   

Blade Steak $13.50/lb. .   

T-Bone Steak $19

Striploin Steak $22/lb.

Sirloin Steak $14.50/lb.  

Top Sirloin Steak $14.50/lb.   

Round Steak 10$/lb.   

Rib Steak $21/lb.   

Rib-Eye Steak $26.50/lb.   

Tenderloin/Filet $33/lb.  

 Ribs 8$/lb.   

Tongue 8$/lb.   

Liver 6.25$/lb.  

Kidney 5$/lb.   

Heart 5 $/lb.  

Oxtail 12$/lb.   

Pork

Side Pork $8/lb.

Pork Chops $8.00/lb.   

Shish Kabob Pork 8.50$/lb.  

Ground Pork $7/lb.   

Smoked Bacon 12$/lb.   

Smoked Ham $12/lb.   

Shoulder Roast $9/lb.

Leg Roast $8/lb.  

Shoulder Butt Roast $9/lb. 

Tenderloin/Filet $11.5/lb.   

Ribs $10/lb.    

Sausage $11/lb.

Chicken

Farm Pick-Up Eggs $7.00/lb.   

Whole Chicken 5.50 $/lb.  

Half Chicken 6$/lb.   

Bone-In Breast $7/lb.  

Boneless  Breast 10$/lb.

Leg Quarter 5.50$/lb.   

Drumstick 5$/lb.   

Thigh 5.50 $/lb.  

Boneless Thigh $9/lb.   

Wings 7$/lb.   

Necks/bones $4/lb.

Ground Chicken 10$/lb.   

Chicken Feet $4/lb.   


Honey

 500 gram jar  9$/kg.  

 kilo jar 17$/kg.   

tubs of honey 13.20$/kg.     

honey candy 100g Bag $4.50

Honey Candy by the pound $11.3   

Honey Candy by the 5 kg box $113   

  Beeswax Candles
  10 inch taper  (15 hour)  2 for $12
  3 inch pillar    (60 hour)  $22
  votive (35 hour)  $5
   

roadapple ranch

Copyright © 2025 roadapple ranch - All Rights Reserved.

Powered by

This website uses cookies.

We use cookies to analyze website traffic and optimize your website experience. By accepting our use of cookies, your data will be aggregated with all other user data.

Accept